ABDOMINOPLASTYKA (plastyka powłok brzusznych)

 

Najczęściej wykonuje się ja, gdy nadmiernie rozciągnięta skóry brzucha nie obkurcza się po intensywnym odchudzaniu lub po ciąży. Zabieg tego typu wykonuje się w przypadku poporodowej wiotkości i obwisłości powłok brzusznych /często połączonej z rozstępami skórnymi /a także  u osób, które w krótkim czasie znacznie straciły na wadze, a skóra z powodu małej elastyczności nie obkurczyła się dostatecznie. Zabiegi liposukcji i abdominoplastyki często łączy się ze sobą.

 

Wskazaniami do plastyki brzucha (abdominoplastyka) jest nadmiar wiotkiej skóry brzucha, która zwisa tworząc luźne fałdy lub uwypuklenie się brzucha ku przodowi. Operacja polega na usunięciu nieestetycznego fałdu skórnego w obrębie podbrzusza razem z często występującymi rozstępami poporodowymi. Skórę brzucha wraz z tkanką tłuszczową odwarstwia się od mięśni i napina, a jej nadmiar wycina wytwarzając nowe miejsce na pępek.

 

Najczęściej modeluje się również mięśnie proste brzucha aby podkreślić talię. To daje efekt bardziej płaskiego i gładkiego brzucha. Efekt jest tym lepszy im bardziej jest wspomagany odpowiednią dietą i rozsądnym programem fizykoterapeutycznym.


Kobiety, które planują kolejne ciąże nie powinny mieć wykonywanej abdominoplastyki.

 

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 4 do 6 godzin. Po operacji pacjent zostaje w Klinice pod specjalistyczna opieką medyczną. Następnie przez kilka dni należy codziennie zgłaszać się na zmianę opatrunków. Z uwagi na bardzo duże napięcie skóry, szwy trzyma się nawet do 14dni po operacji.

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć zabiegów naszych specjalistów:

 

 

Galeria zdjęć - plastyka  brzucha

Galeria zdjęć - plastyka  brzucha