Lifting twarzy - podciągnięcie tkanek, Face-Lift, usuwanie zmarszczek.


Najbardziej widocznymi oznakami starzenia się na twarzy są zwiotczenie tkanek i zmarszczki. Lifting twarzy ma za zadanie przywrócić młody wygląd poprzez podciągnięcie tkanek i wygładzenie skóry twarzy.

 

 

Krótki opis operacji:

 

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, czas trwania to około 3-5 godzin. Wykonuje się cięcia biegnące w zakresie skóry owłosionej głowy na skroni, następnie po przedniej granicy ucha, za uchem i na granicy skóry owłosionej bocznej strony szyi. Takie prowadzenie cięć powoduje, że po wygojeniu są one niewidoczne dla osoby niewtajemniczonej.

 

Podczas operacji odpreparowuje się skórę od tkanek, następnie wykonuje podciągnięcie powięzi i mięśni mimicznych (SMAS). Skórę po podciągnięciu zszywa się w nowym położeniu i odcina jej nadmiar. Zabieg ten często łączy się z liposukcją podbródka, szyi i okolic żuchwy, korekcją powiek.

 

 

Przebieg pooperacyjny:

 

Pacjent po operacji przez jeden dzień pozostaje w Klinice pod specjalistyczną opieką medyczną. Przez następnych kilka dni należy zgłaszać się na zmianę opatrunków i kontrole. Od 5-6 doby rozpoczyna się zdejmowanie szwów, które w całości są usuwane do 10-12 doby. Obrzęk twarzy utrzymuje się przez kilka dni do dwóch, trzech tygodni. W tym samym czasie mogą utrzymywać się zasinienia, które z powodzeniem można maskować makijażem po wygojeniu ran. Uczucie ciągnięcia, napięcia skóry ustępuje zwykle wcześniej niż do 3 miesiąca od operacji.

 

 

Alternatywa:

 

Dla osób niegotowych na radykalny zabieg operacyjny jak lifting twarzy lub pacjentów nie kwalifikujących się do niego można zaproponować nieoperacyjne metody likwidacji oznak starzenia (Rejuvenation): ostrzykiwanie toksyną botulinową, wypełnianie zmarszczek, JetPeel-3, Radiage, Mesoterapia.

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć zabiegów naszych specjalistów:

 

 

Lifting twarzy - przed i po zabiegu