Wrocław
ul. Rydygiera 30

Tel. 601 440 440
knakiewicz@knakiewicz.com 

michal@knakiewicz.com

Jak przygotować się do operacji?


Przed drobnymi zabiegami, bez premedykacji, na jeden dzień przed operacją należy unikać mocnej kawy, herbaty, alkoholu oraz palenia papierosów. Niewskazane jest także zażywanie kwasu acetylosalicylowego i jego pochodnych (np. Aspiryna, Acard).

 

Przed dużymi zabiegami, odbywającymi się z premedykacją i w znieczuleniu ogólnym, należy dodatkowo być na czczo (nie jeść przynajmniej 12h). Badania jakie należy wykonać przed operacją: czas krzepnięcia, czas krwawienia, morfologia krwi oraz podstawowe elektrolity (Na, K).

 

 

Czy po operacji powiększania biustu można karmić piersią?


Tak. Implant piersiowy jest wprowadzany pomiędzy mięsień a tkankę gruczołową (lub pod mięsień) i w żaden sposób nie ingeruje w proces karmienia.

 

 

Czy po operacji powiększania biustu wzrasta ryzyko rozwoju raka piersi?


Nie. Nie ma naukowych dowodów na to aby operacje powiększania biustu w jakikolwiek sposób wpływały na wzrost ryzyka rozwoju raka piersi. Ciekawostką jest to, że w wielu badaniach naukowych okazało się, że kobiety, które poddały się operacji powiększania piersi, rzadziej niż średnia populacji chorowała na nowotwór piersi. Podejrzewa się, że ma to związek z niższą średnią temperaturą piersi po wszczepieniu sztucznej protezy.

 

Inną hipotezą jest to, że kobiety powiększające sobie piersi mają je pierwotnie małe i w przypadku gdy obfity biust jest czynnikiem ryzyka rozwoju raka, u nich to ryzyko jest relatywnie mniejsze.

 

 

Mam niepokojące mnie znamię na ciele. Nie chcę go ruszać żeby nie rozwinął się z tego rak. Czy moje postępowanie jest słuszne?


Nie. Wcześnie rozpoznany rak skóry (lub stan przedrakowy) jest w wielu przypadkach całkowicie uleczalny a operacja chirurgiczna jest najskuteczniejsza metodą walki z nowotworami. Pozostawienie znamienia na ciele i zwlekanie z zabiegiem do ostatniej chwili znacznie pogarsza rokowanie.

 

 

Co to znaczy, że operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym?


Znieczulenie ogólne polega na wyłączeniu bólu i świadomości pacjenta. Jest on wtedy pod ciągłą kontrolą lekarza anestezjologa. W naszej Klinice podczas znieczulenia ogólnego nie stosujemy intubacji. Dzięki temu przez cały zabieg pacjent sam oddycha a po wybudzeniu nie ma nieprzyjemnego bólu w gardle. Po znieczuleniu ogólnym należy pozostać u nas w Klinice przez jedna dobę pod specjalistyczną opieką medyczną.

 

 

Czy model działania „chirurgii jednego dnia" w przypadku chirurgii plastycznej jest bezpieczny?


„Chirurgia jednego dnia" jest w obecnych czasach standardem w chirurgii kosmetycznej. Naszą przewaga nad konkurencyjnymi gabinetami chirurgicznymi jest to, że mamy całkowicie prywatny blok operacyjny dostępny w razie potrzeby 24h na dobę.

 

Profesjonalne wyposażenie sali operacyjnej oraz 4 chirurgów dyżurujących na zmianę zapewnia naszym pacjentom w pełni profesjonalną i troskliwą opiekę.

 

Czy istnieje możliwość płacenia za zabieg  kartą płatniczą?

 

W Przychodni brak jest terminala płatniczego.