Ginekomastia.

 

 

Co to jest?:

 

Ginekomastia jest to nadmiernie rozwinięty gruczoł piersiowy u mężczyzn. Może ona mieć charakter tłuszczowy (lipomastia) lub gruczołowy. Zabieg można wykonać w dwojaki sposób. Nadmiernie rozwinięty gruczoł piersiowy można odessać (liposukcja) lub usunąć za pomocą cięcia chirurgicznego.

 

W trosce o dobro naszych pacjentów sugerujemy, aby na początku wykonać zabieg liposukcji ponieważ nie pozostawia on żadnych śladów ingerencji chirurgicznej a przez to wyniki są lepsze niż w przypadku chirurgicznego wycięcia gruczołu piersiowego. W nielicznych przypadkach łączy się obie metody jednocześnie.

 

 

Opis zabiegu:

 

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od rozległości operacji. Nacięcie skóry przez które odessany zostanie tłuszcz wykonujemy w dolnym biegunie gruczołu. Nacięcie służące do usunięcia tkanki gruczołowej wykonuje się na granicy aureolki. Zabieg trwa około 2 godziny.

 

 

Przebieg pooperacyjny:

 

W zależności od rozległości zabiegu i rodzaju znieczulenia pacjent zostaje w klinice na jedną dobę pod specjalistycznym nadzorem lub idzie do domu. Następnie przez kilka dni należy zgłaszać się na kontrole i zmianę opatrunków. Szwy zdejmuje się między 7 a 10 dobą. Po zabiegu należy nosić pas uciskający przez około 4 tygodnie.