Plastyka powiek

 

Oczy są zwierciadłem duszy. Ich wygląd zdradza nasz stan fizyczny i psychiczny, mówi o naszym charakterze. Bogata mimika sprawia, że wokół oczu pojawiają się szybko zmarszczki, natomiast podatna na obrzęki tkanka zdradza niewyspanie i nieregularny tryb życia.

 

Kurze łapki wygładzają się przy zabiegu face-lifting lub można je zredukować ostrzykując toksyną botulinową bądź wykorzystując jedno z naszych najnowocześniejszych urządzeń JetPeel-3 oraz Radiage. Nadmiar skóry i zwiotczenie tkanek powieki są nie tylko defektem kosmetyczny ale często upośledzają wzrok.

 

 

Opis zabiegu korekcji powiek górnych:

 

Zazwyczaj zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, po premedykacji. Korekcja powiek polega na wycięciu nadmiaru skóry. W przypadku powiek górnych cięcie prowadzi się ok. 4-5 mm nad brzegiem rzęsowym umiejscawiając bliznę pooperacyjną w zachyłku powieki górnej. Sprawia to, że przy otwartym oku blizna jest zupełnie niewidoczna. W przypadku zwiotczenia i niewydolności mięśnia dźwigacza powieki górnej można również przy okazji zabiegu skrócić jego długość, poprawiając tym samym jego funkcję.

 

 

Opis zabiegu korekcji powiek dolnych:


Nacięcie powiek dolnych prowadzi się tuż pod brzegiem rzęsowym. W przypadku istnienia "worków pod oczami" wykonuje się usunięcie przepuklin tłuszczowych i rekonstrukcję przegrody oczodołowej. U osób niewymagających radykalnego zabiegu chirurgicznego zalecamy drenaż limfatyczny z okolic powieki dolnej urządzeniem JetPee-3 lub rekonstrukcję kolagenu za pomocą aparatu Radiage.

 

 

Przebieg pooperacyjny:

 

Po zabiegu plastyki powiek pacjent pozostaje przez 1-2 godzin w klinice. Po tym czasie może iść do domu. Przez kolejne dni zgłasza się na zmianę opatrunków. Szwy usuwa się w 5-7 dobie. Tuż po zabiegu może wystąpić przejściowa niedomykalność powiek, która powinna ustąpić wraz z zejściem obrzęku. Przez kilka dni do dwóch tygodni mogą utrzymywać się zasinienia - niemalże zawsze na powiekach dolnych, rzadko na powiekach górnych. Po 2-3 dniach od zdjęcia szwów można już nakładać delikatny makijaż maskujący na powieki.

 

 

Alternatywa:

 

Plastyka powiek to nie jedyne rozwiązanie - płytkie, mimiczne zmarszczki wokół oczu (kurze łapki) można ostrzyknąć toksyną botulinową lub redukować za pomocą aparatu Radiage bądź JetPeel-3. Opuchliznę z okolic powieki dolnej, potocznie zwaną "workami pod oczami" można usunąć za pomocą drenażu limfatycznego urządzeniem JetPeel-3 lub zabiegiem Radiage.