Operacje plastyczne nosa - korekcja, septoplastyka.

 

Nos znajduje się w samym centrum twarzy. Przestrzenna struktura oraz umiejscowienie sprawiają, że najdrobniejsze niedoskonałości i wady są bardzo widoczne, a ich ukrycie, czy to przy pomocy makijażu, czy garderoby jest często niemożliwe. Wady nosa i niedoskonałości jego wyglądu mogą być wrodzone i pourazowe.

 

 

Co to jest?


Korekcja nosa może obejmować zarówno operację części kostnej nosa (piramida), części chrzęstnej nosa (czubek, skrzydła nosa) oraz przegrody nosa (septoplastyka). Należy pamiętać, że nie każdy kształt nosa jest możliwy do uzyskania, ponadto nie każdy kształt nosa pasuje do danej twarzy. Należy się tu stosować do zasady złotej proporcji.

 

 

Opis zabiegu:


Zabieg można wykonać w znieczuleniu zarówno miejscowym jak i ogólnym. Zabieg zmiany kształtu całego nosa (poczwórna osteotomia) wymaga złamania kości nosa w kilku miejscach i ułożenia ich w pożądanym ustawieniu.

 

Większość zabiegów korekcji nosa można wykonać z dostępu przez otwór nosowy, co sprawia, że po zabiegu nie pozostają żadne widoczne blizny. W niektórych przypadkach jednak wymagany jest dostęp otwarty (tzn. z cięciem na słupku nosa). Blizna taka jest mało widoczna.

 

 

Przebieg pooperacyjny:


Po zabiegu osteotomii na nos jest zakładany opatrunek plastrowy i szyna usztywniająca. Opatrunek jest zmieniany codziennie przez 4-7 dni. Po operacji przegrody nosa do przewodów nosowych wprowadzane są tampony na kilka dni. Po tym czasie opatrunek jest zdejmowany. Niewielki obrzęk oraz uczucie zatkanego nosa może utrzymywać się jeszcze przez kilka dni. W okolicy dolnych powiek mogą pojawić się zasinienia ustępujące po kilku, kilkunastu dniach.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć zabiegów naszych specjalistów:

 

 

przykład korekcji nosa - plastyka nosa, rhinoplastyka

operacja plastyczna nosa - zmiana kształtu nosa