Medycyna estetyczna:
Ciekawe artykuły:
Lipoliza iniekcyjna
Zbędny tłuszcz po prostu rozpuścić zastrzykiem - fascynujący pomysł, który po raz pierwszy został zrealizowany w 1995r. przez brazylijską dermatolog Patricia Rittes. Opracowała ona metodę bezpośredniego wstrzyknięcia fosfatydylocholiny w niechcianą tkankę tłuszczową osiągając jej znaczną redukcję.
Z zastosowaniem fosfatydylocholiny przeprowadzono już wiele tysięcy zabiegów na całym świecie i do chwili obecnej nie stwierdzono żadnych poważnych skutków ubocznych. Preparat został uznany za całkowicie bezpieczny.
Zabiegi lipolizy przeprowadzane są 2 - 5 razy w zależności od oczekiwań pacjenta w odstępach ok 3 - 6 tygodniowych. Preparat jest wstrzykiwany bezpośrednio w strefę problemu. Po każdym zabiegu po ok 3 tygodniach obserwuje się efekt redukcji tkanki tłuszczowej.
Zabiegi przeprowadza sie etapami. Nie można podać jednorazowo zbyt wiele preparatu. Po zabiegu występuje przejściowe zaczerwienienie, obrzęk i nieznaczne dolegliwości bólowe. Po kilku dniach dolegliwości te jednak mijają.
Szanse na dobry wynik są zależne od strefy poddanej zabiegowi i oczekiwań pacjenta z reguły ok 80% pacjentów jest bardzo zadowolona z wyników terapii. W tym miejscu należy podkreślić, iż nie jest to odchudzanie w pełnym tego słowa znaczeniu.
Lipoliza to miejscowe usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej stanowiącej problem estetyczny.
Zabiegi stosuje się do następujących okolic:
- podbródek
- pośladki
- ramiona
- biodra
- brzuch i podbrzusze
- uda zewnętrzne, wewnętrzne
- partie pleców (tzw. boczki)
Jeszcze raz podkreślamy, że zabiegi lipolizy nie nadają się do ogólnej redukcji wagi, a jedynie do miejscowego stosowania w celu uzyskania efektu estetycznego