Wrocław
ul. Rydygiera 30

Tel. 601 440 440
knakiewicz@knakiewicz.com 

michal@knakiewicz.com

Lipoliza iniekcyjna


Zbędny tłuszcz po prostu rozpuścić zastrzykiem - fascynujący pomysł, który po raz pierwszy został zrealizowany w 1995r. przez brazylijską dermatolog Patricia Rittes. Opracowała ona metodę bezpośredniego wstrzyknięcia fosfatydylocholiny w niechcianą tkankę tłuszczową osiągając jej znaczną redukcję.

 

Z zastosowaniem fosfatydylocholiny przeprowadzono już wiele tysięcy zabiegów na całym świecie i do chwili obecnej nie stwierdzono żadnych poważnych skutków ubocznych. Preparat został uznany za całkowicie bezpieczny.

 

Zabiegi lipolizy przeprowadzane są 2 - 5 razy w zależności od oczekiwań pacjenta w odstępach ok 3 - 6 tygodniowych. Preparat jest wstrzykiwany bezpośrednio w strefę problemu. Po każdym zabiegu po ok 3 tygodniach obserwuje się efekt redukcji tkanki tłuszczowej.

 

Zabiegi przeprowadza sie etapami. Nie można podać jednorazowo zbyt wiele preparatu. Po zabiegu występuje przejściowe zaczerwienienie, obrzęk i nieznaczne dolegliwości bólowe. Po kilku dniach dolegliwości te jednak mijają.

 

Szanse na dobry wynik są zależne od strefy poddanej zabiegowi i oczekiwań pacjenta z reguły ok 80% pacjentów jest bardzo zadowolona z wyników terapii. W tym miejscu należy podkreślić, iż nie jest to odchudzanie w pełnym tego słowa znaczeniu.

 

Lipoliza to miejscowe usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej stanowiącej problem estetyczny.

 

 

Zabiegi stosuje się do następujących okolic:

  • podbródek
  • pośladki
  • ramiona
  • biodra
  • brzuch i podbrzusze
  • uda zewnętrzne, wewnętrzne
  • partie pleców (tzw. boczki)


Jeszcze raz podkreślamy, że zabiegi lipolizy nie nadają się do ogólnej redukcji wagi, a jedynie do miejscowego stosowania w celu uzyskania efektu estetycznego