Liposukcja - odsysanie tkanki tłuszczowej

 

Polega ona na modelowaniu sylwetki. Najlepsze efekty uzyska się u pacjentów charakteryzujących się normalną wagą ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w określonych miejscach, takich jak: biodra, pośladki, brzuch, uda, kolana.

 

Liposukcja nie jest metodą na zrzucenie zbędnych kilogramów, substytutem diety lub ćwiczeń fizycznych. Zabieg nie zlikwiduje zwiotczałej, zwisającej skóry lub cellulitu. Najlepsze rezultaty osiąga się wtedy, gdy pacjent ma zdrową, elastyczną skórę, ze zdolnością równego obkurczania się po operacji.

 

Jeżeli skóra straciła dużo ze swojej elastyczności, może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia dodatkowego zabiegu napinającego czyli plastyki powłok brzusznych (abdominoplastyka).

 

Zabieg liposukcji polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej przy pomocy kaniul podłączonych do aparatury ssącej. W naszej Klinice stosujemy najnowocześniejszą aparaturę medyczną Micro - Aire, sprowadzoną ze Stanów Zjednoczonych. Usunięty tłuszcz jest doskonałym wypełniaczem, który można przeszczepić do piersi, pośladków, dłoni i twarzy. (Więcej na temat lipofillingu)


Efekty zabiegu są trwałe. Badania wykazały, że raz usunięta tkanka tłuszczowa z reguły nie odtwarza się, a zatem ewentualne późniejsze wahania wagi nie powinny mieć wpływu na zachowanie proporcji sylwetki uzyskanych metodą odsysania tłuszczu. Blizny są praktycznie niewidoczne.

 

W zależności od rozległości operacji można ją wykonać w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Przez kilka dni po zbiegu należy zgłaszać się do Kliniki na zmianę opatrunków.

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć zabiegów naszych specjalistów:

 

 

efekty liposukcji - zabiegi kosmetyczne, lifting, lipoliza, odsysanie komórek tłuszczowych we Wrocławiu

plastyka brzucha - odsysanie tłuszczu - efekty