Operacje intymne (ginekologia estetyczna), to zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej wykonywane celem poprawy wyglądu i funkcjonowania narządów płciowych.

 

 

LABIOPLASTYKA - plastyka warg sromowych, zmniejszenie warg sromowych mniejszych

 

Korekcja warg sromowych (redukcja lub zmiana kształtu fałd) to najczęściej wykonywany zabieg okolic intymnych żeńskich narządów płciowych. Z uwagi na wzrost świadomości, co do różnic w wyglądzie okolic intymnych, będący wynikiem zmian kulturowych, społecznych i obyczajowych, operacje intymne należą do jednych z najbardziej popularnych.

 

Ustalenie wzorca estetycznego wyglądu żeńskich narządów płciowych, w którym fałdy błony śluzowej otaczające łechtaczkę oraz wargi sromowe mniejsze nie wystają ponad poziom warg sromowych większych (tj. nie są bezpośrednio widoczne) powoduje, że wiele kobiet mających duże wargi sromowe traktuje to jako defekt, a nawet deformację powodującą gorszą samoocenę oraz utrudniającą nawiązanie kontaktów seksualnych.

 

Kobiety skarżą się na różnego stopnia dyskomfort fizyczny związany z noszeniem obcisłej bielizny czy spodni, uprawianiem sportu (np. jazda na rowerze) oraz aktywnością seksualną. Znaczny przerost warg sromowych może również utrudniać higienę oraz wywoływać przewlekłe podrażnienie i stany zapalne śluzówek miejsc intymnych. Plastyka warg sromowych jest operacją cieszącą się jednym z najwyższych odsetków zadowolonych pacjentek.

 

 


 

 

POWIĘKSZANIE PENISA

Macrolane - Absolutna nowość !!! Metoda polega na podaniu podskórnie pochodnych kwasu hialuronowego zwiększając obwód penisa od 40 do 60%.

Macrolane to pierwszy produkt w postaci żelu na bazie kwasu hialuronowego, substancji naturalniej występującej w ciele człowieka, w związku z czym jest biokompatybilny oraz pozwala na uzyskanie natychmiastowych i w pełni przewidywalnych rezultatów.

W związku z tym, iż materiał użyty do tego zabiegu jest biodegradowalny, trwałość uzyskanego efektu oblicza się na 12 do 24 m-cy.

Czas trwania operacji ok. 1 h. Wypis po zabiegu w dniu operacji lub na życzenie pacjenta, w dniu następnym. Nie wymaga znieczulenia ogólnego.

 

 


 

 

MODELOWANIE ZA POMOCĄ ODSYSANIA I PRZESZCZEPIANIA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie mamy jej w nadmiarze, a następnie wstrzyknięciu w inne miejsca naszego ciała. Z uwagi na biozgodność materiału genetycznego jest to na dzień dzisiejszy najbezpieczniejszy wypełniacz.

 

Własna tkanka tłuszczowa jest prawie idealną substancją wypełniającą. Najważniejszą jej zaletą jest to, że pochodzi z naszego organizmu i, co się z tym wiąże, jej przeszczep nie niesie za sobą ryzyka reakcji alergicznych i odrzucających.

 

Zakłada się, że w miejscu docelowym cześć tłuszczu zostaje wchłonięta przez organizm, a 50-70 % podanej objętości zostanie tam na stałe. Co ważne zabieg można powtórzyć po około 6 miesiącach w celu uzyskania jeszcze lepszego efektu. Nie można również zapominać, że jednoczasowo mamy również wykonaną liposukcję.

 

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od ilości pobieranej tkanki tłuszczowej i okolic poddanych operacji. Może trwać od 30 min do 1,5 godziny.

Więcej na temat lipofillingu.

 

 

 


 

 

STULEJKA - czyli zwężenie ujścia napletka uniemożliwiające (stulejka całkowita) lub utrudniające (stulejka częściowa) ściąganie napletka (w wzwodzie i/lub w stanie spoczynku). Za stulejkę uważa się również taki stan, w którym napletek pozwala się odprowadzić do rowka zażołędnego, ale w trakcie erekcji powoduje ucisk i ból.

 

Omawiana nieprawidłowość nie jest niebezpieczna dla zdrowia czy życia, nie stanowi poważnego problemu medycznego, jednak nie powinna być zlekceważona - powinno się ją jak najszybciej usunąć, gdyż może doprowadzić do niebezpiecznych komplikacji zdrowotnych.

 

U dorosłych można spotkać stulejki wrodzone (nie rozpoznane, nie leczone lub niewłaściwie leczone w okresie dziecięcym) lub nabyte (różnego pochodzenia stany zapalne napletka, zmiany alergiczne na skórze, łuszczyca, inne choroby skóry).

 

Leczenie:

Najczęściej leczona jest chirurgicznie poprzez usunięcie części albo całości napletka. W łagodnych przypadkach stosowana jest operacja plastyczna poszerzająca ujście napletka. Zabieg zazwyczaj przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym. Rehabilitacja trwa niewiele ponad dwa tygodnie.

 

 


 

Plastyka warg sromowych

Powiększanie penisa

Modelowanie za pomocą odsysania i przeszczepiania tkanki tłuszczowej

Stulejka