Wrocław
ul. Rydygiera 30

Tel. 601 440 440
knakiewicz@knakiewicz.com 

michal@knakiewicz.com

Peelingi


Peelingi zwane inaczej eksfoliacją są to zabiegi dzięki którym dochodzi do złuszczania naskórka na różnych poziomach w zależności od rodzaju preparatu i intensywności zabiegu. Peelingi stosowane są w leczeniu skóry łojotokowej, trądzikowej, ze zmianami potrądzikowymi jak blizny i przebarwienia, zaburzeniach rogowacenia. Zabiegi te służą także przy odpowiednio dobranym preparacie poprawieniu stanu i wyglądu skóry, do regeneracji, skóry starzejącej się , zwiększeniu elastyczności, jędrności i napięcia ,spłycania drobnych zmarszczek, usuwania efektów fotostarzenia się, do usuwania przebarwień (rozjaśniania), poprawienia stanu skóry suchej.

 

WEEK PEEL

To nowy medyczny peeling średnio głębokich złuszczeń, łączący w sobie 2 metody: peeling chemiczny i mikrodermabrazję. Weekend peel to kompozycja środków chemicznych - kwasu salicylowego, mlekowego, undecylenowego oraz rezorcyny i sproszkowanych gąbek koralowych. Charakteryzuje się unikatową techniką chemoabrazji umożliwiającą odmłodzenie skóry.  Może być jednocześnie stosowany na twarz, szyję, dekolt, plecy i grzbiety rąk.   Ze względu na znaczną aktywność zawartych komponentów preparat powinien być stosowany wyłącznie przez doświadczonych lekarzy.

 

WSKAZANIA:

 • uszkodzenia posłoneczne
 • powierzchowne zmarszczki
 • zaburzenia pigmentacji, przebarwienia skóry
 • trądzik, łojotok, rozszerzone pory
 • blizny potrądzikowe
 • rogowacenie, plamy starcze
 • brak elastyczności skóry
 • rozstępy

 

Zabieg nie wymaga znieczulenia, trwa ok. 30 minut, skóra po zabiegu jest czerwona, później czerwono-brunatna. W 3 dniu pojawia się gwałtowne złuszczanie naskórka, które przyspiesza i skraca użycie wazeliny. Okres oddziaływania złuszczającego trwa ok. 72 godziny.

 

Przeciwwskazania:

 • Lato! Skóra po zabiegach złuszczających jest delikatna i podatna na podrażnienia oraz szkodliwe działanie promieni słonecznych. Mogą więc pojawić się na niej przebarwienia.
 • w razie stanów zapalnych (opryszczka)
 • w czasie ciąży.
 • gdy stosuje się kremy z retinolem. Trzeba je odstawić na miesiąc przed planowanym zabiegiem.

 

PEELING FENOLOWY ( EXODERM LIFT)

Jest to najgłębiej i najsilniej działający peeling. Można go stosować wyłącznie na skórze twarzy. Zawiera mieszaninę składników chemicznych i roślinnych, które powodują rozpuszczenie, a następnie odtworzenie warstw skóry.

 

WSKAZANIA:
Exoderm Lift znacznie odmładza twarz. Powoduje zanik zmarszczek, ściągnięcie skóry, dzięki czemu jest ona napięta jak po liftingu chirurgicznym. Peeling jest polecany nie tylko osobom, które chcą się odmłodzić. Jest również skuteczny w likwidowaniu głębokich przebarwień oraz blizn potrądzikowych.

Zabieg polega na złuszczaniu naskórka aż do warstwy rozrodczej skóry, skąd następuje jej odbudowa. Exoderm składa się z dwunastu składników (fenolu z różnymi środkami łagodzącymi), które stymulują w skórze rozrost kolagenu i włókien elastycznych, powodując efekt większego napięcia i jędrności skóry. Skóra po zabiegu wygląda młodziej i jest pozbawiona drobnych nierówności.


Nałożenie peelingu przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu lekarz nakłada opatrunek. Po upływie doby zdejmuje go i pokrywa zasypką Dermatolu. Tworzy ona kolejną maskę, którą usuwa się 8 dni po zabiegu. Początkowo twarz jest zaczerwieniona i opuchnięta. Proces blednięcia skóry trwa około 6 tygodni. Pierwszą dobę po wykonaniu zabiegu trzeba spędzić w klinice. Efekty Exodermu są widoczne bardzo długo, nawet do 10 lat.

 

Peeling TCA

TCA, jest skuteczną metodą walki z objawami uszkodzenia posłonecznego i starzenia się skóry, czyli ze zmniejszeniem jej elastyczności, zmarszczkami, nadmiernym rogowaceniem i przebarwieniami. Służy również do uzyskania efektu „napięcia skóry" podczas terapii dietetycznych. Może być stosowany praktycznie na większość partii ciała, zwłaszcza na twarz, szyję, dekolt, plecy i ramiona.
Jego zadaniem jest przyspieszenie odnowy skóry.

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry i przez kilka dni delikatne jej złuszczanie się. Skóra schodzi podobnie jak po intensywnym opalaniu.


Procedura peelingu TCA polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę, w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Wiąże się to zazwyczaj z kilku-minutowym pieczeniem i uczuciem dyskomfortu, które zanikają w ciągu 2-3 minut. Przez następnych kilka dni skóra staje się ciemniejsza, bardziej napięta, po czym naskórek pęka i złuszcza się, odsłaniając nową świeżą warstwę. Nie ma strupów, krwawienia czy bandaży.
W trakcie procesu odnowy naskórka, pacjent nie odczuwa bólu. Większość osób nawet nie spostrzeże, że ich znajoma przed chwilą poddana została zabiegowi peelingu, po którym bezpośrednio z gabinetu przyszła do pracy.
Przeciętnie po zabiegu złuszczania, potrzeba 2-3 dni na regenerację.

 

U większości pacjentów, aby osiągnąć najlepsze wyniki, należy wykonać kilka  ( 2-3)  zabiegi co 3-4 tygodnie. Program złuszczania musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

Wskazania do peelingu TCA

 • Zmarszczki
 • Przebarwienia
 • Fotostarzenie
 • Rogowacenie starcze
 • Wiotkość (atonia) skóry
 • Płytkie blizny potradzikowe
 • Rozstępy