Powiększanie piersi jest zabiegiem mającym na celu zwiększenie objętości piersi, a także korekcję ich kształtu. Operacje plastyczne biustu polegają na wszczepianiu implantów zbudowanych z powłoki silikonowej wypełnionej żelem silikonowym lub solą fizjologiczną. Powiększeniu biustu lub przywrócenie jego dawnej objętości poprzez odpowiednio dobrane operacje plastyczne piersi przywracają pewność siebie i poprawiają samoocenę. Powiększanie biustu nie jest zabiegiem ryzykownym, a wykonane przez wprawnego chirurga plastycznego daje gwarancję zminimalizowania grożących powikłań. Operacje plastyczne piersi są dla kobiet zdecydowanych i jasno określających swój cel. Dla pacjentek mniej zdecydowanych lub mających obawy możemy zaproponować powiększanie piersi Macrolane. Operacje plastyczne biustu nie muszą spowodować, że pacjentka będzie pokazywana na ulicy palcami. Odpowiednio dobrane implanty piersi powodują, że powiększony biust uatrakcyjnia kobietę w oczach swoich jak i towarzysta. Efekt zabiegu nie powinien sprawić, aby wygląd był śmieszny, nienaturalny.

 

Implanty piersiowe mogą być różnego kształtu i rozmiarów. Protezy okrągłe mogą być wypełnione żelem o różnej spoistości zbliżonej do tkanki gruczołowej. Implanty anatomiczne są wypełnione żelem utrzymującym nadany kształt i są twardsze. Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu przed zajściem w ciąże oraz karmieniem piersią. Dobrze wykonane powiększanie piersi jest zabiegiem bezpiecznym z bardzo małym ryzykiem powikłań. Operacje plastyczne biustu są jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej na świecie.

 

 

Opis zabiegu:

 

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 1,5-2,5 godziny. Protezę wprowadza się w kieszeń wytworzoną pomiędzy gruczołem i mięśniem piersiowym lub pod mięsień. Wybór miejsca wprowadzenia protezy uzależniony jest od ilości i jakości tkanek gruczołu. Implant wprowadza się z trzech dostępów: bruzda podpiersiowa, pacha, granica skóry i kompleksu brodawka-aureolka.

 

Blizna po zabiegu w bruździe podpiersiowej jest niewidoczna dla osób postronnych. Blizna pod pachą jest widoczna wszędzie tam, gdzie podnosi się ręce- dyskoteka, plaża, tramwaj. W przypadku wykorzystania dojścia z granicy aureolki, może dojść do przejściowych zaburzeń czucia.

 

 

Po zabiegu:

 

Pacjentka po zabiegu pozostaje 1 dobę w klinice. Przez kilka następnych dni należy zgłaszać się na zmianę opatrunków. Szwy ściągane są najpóźniej do 12 doby. Początkowo piersi są obrzęknięte i mogą pobolewać.

 

Jeśli implanty są umiejscowione pod mięśniem dolegliwości są większe. Po zabiegu należy stosować specjalny stanik, który chroni rany i zmniejsza dolegliwości związane z operacją. Przez 4-6 tygodni należy unikać wysiłku fizycznego.

 

 

Alternatywa:

 

 

Coraz większą popularnością wśród Pacjentów cieszy się zabieg przeszczepiania tłuszczu do piersi. Zaletą zabiegu jest to, że oprócz powiększenia objętości biustu, znacznie polepsza się jakość skóry oraz jędrność gruczołu piersiowego. Więcej informacji nt. zabiegu lipofillingu

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć zabiegów naszych specjalistów:

 

 

przygotowanie do zabiegu powiększania piersi

powiększanie piersi Wrocław ul. Rydygiera 30