Modelowanie i powiększanie ust


usta - zabieg korekcjiZabieg modelowania i powiększania ust jest wykonywany przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego ( Surgilips, Teosyal, Estelis Perfecta, Restyline i inne), który powoduje lepsze napięcie i wypełnienie ust oraz podkreśla ich kontur.


Nawilżanie, ujędrnianie i korygowanie kształtu ust za pomocą kwasu hialuronowego.


Wiele kobiet marzy o pięknych, kształtnych ustach. Niestety nie każdą z Pań natura obdarzyła harmonią kształtu ust, a z wiekiem niestety problem narasta. U większości kobiet usta robią się po prostu "smutne". Zmarszczki pojawiające się u wielu Pań nad górną wargą należą do jednych z najbardziej nielubianych.

 

Przy pomocy preparatu kwasu hialuronowego można znacznie poprawić ten stan, powiększyć lub tylko nieznacznie uwydatnić usta, poprawić kontur, nawilżyć, usunąć zmarszczki wokół nich i w rezultacie odmłodzić Wiele kobiet zgłasza się do gabinetu celem poprawy wyglądu ust, które są bardzo ważnym elementem twarzy. Ich kształt, objętość i nawilżenie są niezwykle istotne.


Zabieg korekcji ust możemy wykonywać zarówno u osób młodych ( kobiet i mężczyzn ) celem korekty zbyt wąskiej, słabo wykształconej wargi górnej lub dolnej czy słabo zarysowanego konturu ust.


W późniejszym wieku korekta dotyczy głównie zmian wynikających z postępującego odwodnienia, utraty jędrności i objętości prowadzącej do zwiotczenia czerwieni wargowej, opadania kącików ust, powstawania tzw. „zmarszczek palacza".

 

Zabieg trwa ok. 30 min, jest prawie bezbolesny, zawsze stosuje się znieczulenie miejscowe (w kremie lub injekcyjne). Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami.

 


Średni okres utrzymywania się efektów to od 9-12 miesięcy.

 

Czasem okres ten może być dłuższy lub krótszy w zależności od wieku, rodzaju skóry, trybu życia ( palenie papierosów, wystawianie skóry na słońce i promienie UV). Rezultaty zabiegu są natychmiastowe i wyglądają bardzo naturalnie.

 

Od razu po zabiegu, można powrócić do pełnej aktywności dnia codziennego.

 


Zabiegi wykonywane są tylko przez wykwalifikowanych i wyszkolonych w tym zakresie lekarzy specjalistów.


Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji tj. obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie, ból i świąd oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu implantacji żelu. Objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu 1-2 dni po wstrzyknięciu preparatu w skórę.