Redukcja oraz lifting piersi.

 

 

Co to jest:

 

Redukcja wielkości piersi polega na usunięciu nadmiaru tkanki gruczołowej i skóry. Zabieg podniesienia piersi (lifting piersi) polega na usunięciu nadmiaru skóry i przeniesieniu kompleksu brodawka-aureolka wyżej. Zabiegi te zawsze wiążą się z pozostawieniem mniej lub bardziej widocznych blizn. Zaleca się wykonywanie tych zabiegów już po planowanych ciążach i karmieniach, gdyż istnieje ryzyko uszkodzenia przewodów wyprowadzających gruczołu piersiowego i powikłań z tym związanych.

 

 

Opis zabiegu:

 

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 2-4 godzin. W zależności od pożądanego efektu wykonuje się cięcia wokół aureolki, łączące aureolkę z bruzdą podpiersiową i w okolicy bruzdy podpiersiowej. Jeśli istnieje taka potrzeba resekuje się część gruczołu. W niektórych sytuacjach można połączyć podniesienie piersi z powiększeniem ich objętości protezą.

 

 

Po zabiegu:

 

Po zabiegu pacjentka pozostaje w klinice przez 1 dobę pod specjalistyczną opieką medyczną. W tym czasie zmieniane są opatrunki i kontrolowany stan pacjentki. Następnie przez kilka dni należy zgłaszać się na zmianę opatrunków. Szwy ściągane są od 6 do 14 doby. W niektórych przypadkach może zajść potrzeba korekcji blizn po 3-6 miesiącach po operacji.

 

 

Alternatywa:

 

W przypadku niewielkiej ptozy (opadnięcia) piersi można korygować poprzez zabieg powiększeni piersi. Istnieją też zabiegi nieoperacyjne, jak Radiage, poprawiające jędrność i sprężystość skóry dekoltu sprawiając, że dochodzi do uniesienia piersi.

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć zabiegów naszych specjalistów:

 

 

Galeria zdjęć - piersi

Galeria zdjęć - piersi